Strona Główna Forum Rasy Alaskan Malamute
forum miłośników i posiadaczy Alaskan Malamute

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
Ogłoszenia- do osób prowadzących adopcję
Autor Wiadomość
kachul 
Weteran Malamut

Pomogła: 8 razy
Wysłany: Nie 24 Lut, 2013 16:38   Ogłoszenia- do osób prowadzących adopcję

Jako że na placu boju oprócz mnie jest również Cynthia- Ania mam prośbę- ułóżmy jakoś to wszystko. Grzebanie po wątkach, szukanie tekstów, dopytywanie w jakim mieście jest pies, wybieranie zdjęć- to strata naszego czasu który mogłybyśmy poświęcić na ogłoszenia.
Potrzebujecie ogłoszeń? Dajcie znać!! Nie obiecuję że wszystko ogarniemy, ja mam na głowie jeszcze skrzydlate psy i hotelowe które też czekają aż ktoś pokaże je światu.
Jeśli wszystko będzie uporządkowane , będzie bardziej sprawne i więcej psów będzie miało ogłoszenia. Nie oszukujmy się ale ogłoszenia są w adopcjach naprawdę bardzo ważne.
Moja propozycja:
każdy pies ma uzupełniony mały formularz

Imię:
Rasa:
Rodowód:
Chip:
Odrobaczenie:
Szczepienia:
Płodność: kastrowany/nie kastrowany/brak danych
Miejsce Pobytu:
Stosunek do dzieci: pozytywny/negatywny/brak danych
Stosunek do psów: pozytywny/negatywny/brak danych
Stosunek do kotów: pozytywny/negatywny/brak danych

tak robimy na skrzydlatym- jest przejrzyście, wszystko wiadomo. Osoba czytająca ogłoszenie ma możliwość już na początku zweryfikować ważne fakty.
Podpis pod ogłoszeniami: wszędzie taki sam. My mamy taki:

Pamiętaj:
- Adopcja zwierzęcia musi być przemyślana
- Złożenie oferty nie jest jednoznaczne z otrzymaniem zwierzęcia
- Wybierzemy Nowy Dom dla zwierzęcia, który będzie najbardziej odpowiedni.
- Osoba chcąca adoptować zwierzę zgadza się na wizytę przed adopcyjną oraz wizyty już po adopcji.
- Bezwzględnym warunkiem adopcji zwierzęcia jest podpisanie umowy adopcyjnej
- Wszystkie zwierzęta są kastrowane, jeśli z różnych powodów kastracja nie mogła być przeprowadzona przed adopcją, Nowy Dom jest zobowiązany do przeprowadzenia zabiegu
( wyjątkiem są zwierzęta rodowodowe, które są dopuszczone do rozrodu lub takie, których stan zdrowia nie pozwala na przeprowadzenie zabiegu).
- NIE ODDAJEMY ZWIERZĄT NA ŁAŃCUCH !!!

Przy Waszych psach stosuję często taki:
Pamiętaj!!
Pies to nie zabawka, zanim zdecydujesz się na adopcję dobrze przemyśl swoją decyzję!!
Psy dla których szukamy domu to często psy po przejściach, z nieznaną przeszłością. Potrzebują czasu aby zaaklimatyzować się w nowym miejscu. Mogą brudzić, niszczyć,zachowywać się inaczej niż w schronisku/hotelu/domu tymczasowym.

W drugim przypadku warto dopisać pod tekstem :
Warunkiem adopcji jest wypełnienie ankiety, zgoda na wizytę przed/ po adopcyjną, podpisanie umowy adopcyjnej.
Można korzystać z tych podpisów do ogłoszeń.
Warto zaznaczyć w tekście że np" Fundacja Adopcje Malamutów szuka domu dla " lub " Fundacja Adopcje Malamutów pomaga w szukaniu domu dla " lub "pies jest pod opieką Fundacji Adopcje Malamutów"- im więcej ludzi kojarzy Fundację tym lepiej.

Potrzebujecie ogłoszeń? Dajcie znać. Mojego nicka znacie, można wysłać PW, mail kachul@tlen.pl, tel 660716564.

Jeśli ktoś z Was nie umie napisać tekstu- postaramy się pomóc.
Ja osobiście nie deklaruję się na żadne portale ani na konkretną ilość ogłoszeń. Mam czas - robię. Nie zdarzyło się żeby prośba o ogłoszenia została pominięta.

Może jest jeszcze ktoś chętny do robienia ogłoszeń? My dwie na taką ilość psów to trochę mało. Pomogę, wytłumaczę, zadzwonię. Nawet 1, 2 portale to bardzo dużo!!
Czasami widać pojedyncze wstawiane przez różne osoby ogłoszenia- widać więc że jak ktoś chce to potrafi :) Ja rozumiem brak czasu, własne psy, życie prywatne. Ale wstawienie ogłoszeń na 1-2 portali nie zabiera dużo czasu :)

Ogłoszenia sa oczywiście bezpłatne. Jednak nie ukrywam że gdyby ktoś miał gest i chciał wesprzeć bezdomne malamuty każdy grosz mile widziany :)
Ostatnio zmieniony przez araman Nie 24 Lut, 2013 17:39, w całości zmieniany 1 raz  

Cynthia 
Weteran Malamut

Pomogła: 1 raz
Wysłany: Nie 24 Lut, 2013 19:06   

To od razu potwierdzę, że ja chętnie ogłaszam, można pisać na pw i na maila anna.cynthia@gmail.com (potrzebuję tekst, zdjęcia jeśli nie ma na forum i województwo)

Kachul to wszystko co piszesz jest bardzo ważne. Ja się zmagam z chaosem w ogłoszeniach od niedawna i próbuję to jakoś sobie uporządkować, ale nie do końca mi to wychodzi.
Byłam na forum skrzydlatych i widziałam, że macie specjalny dział w którym są tematy wszystkich ogłaszanych psów, a w temacie link do właściwego tematu tego psa.
Tu na malamucim ja się nieraz zastanawiam czy już ogłaszać, czy jeszcze dany pies nie jest do ogłaszania, bo wiadomo nieraz musi być obserwowany, szkolony, wyleczony... A może lepiej by było zrobić gdzieś taką "linkownię" lub krótkie tematy z tekstem, województwem i wybranymi zdjęciami. Chociaż akurat ze zdjęciami nie miałam problemu do tej pory. Wiem, że jest strona z malamutami do adopcji, ale nie wiem czy są tam wszystkie psy, może lepiej by było założyć na forum wątki psów w dziale dla ogłaszających. Mogłybyśmy też ten wątek zaśmiecać info gdzie ogłaszałyśmy.
Dobrze myślisz, że to trzeba uporządkować. Czasem mam chwilę, ale szukam psa i czas mija, zapisuję zdjęcia, zamykam komputer i myślę sobie ogłoszę go wieczorem... A może byłoby szybciej i więcej jakby wszystko było w 1 miejscu.

kachul 
Weteran Malamut

Pomogła: 8 razy
Wysłany: Nie 24 Lut, 2013 20:47   

Cytat:
Cynthia
Tu na malamucim ja się nieraz zastanawiam czy już ogłaszać, czy jeszcze dany pies nie jest do ogłaszania, bo wiadomo nieraz musi być obserwowany, szkolony, wyleczony... A może lepiej by było zrobić gdzieś taką "linkownię" lub krótkie tematy z tekstem, województwem i wybranymi zdjęciami. Chociaż akurat ze zdjęciami nie miałam problemu do tej pory. Wiem, że jest strona z malamutami do adopcji, ale nie wiem czy są tam wszystkie psy, może lepiej by było założyć na forum wątki psów w dziale dla ogłaszających. Mogłybyśmy też ten wątek zaśmiecać info gdzie ogłaszałyśmy.
Dobrze myślisz, że to trzeba uporządkować. Czasem mam chwilę, ale szukam psa i czas mija, zapisuję zdjęcia, zamykam komputer i myślę sobie ogłoszę go wieczorem... A może byłoby szybciej i więcej jakby wszystko było w 1 miejscu.

no i ja o tym właśnie piszę !! szukanie, grzebanie w postach, nierzadko telefony w pytaniem "gdzie jest pies?" zjadają czas który jest potrzebny na ogłoszenia. Czasami jest tak że pies pozornie nie ma ogłoszeń ale jak wklepie się kilka zdań tekstu w google nagle wyskakuje ileś tam stron- a w wątku psa ani jednego linka nie ma. Ja rozumiem że psa ogłaszają czasem haszczaki czy inna fundacja ale jak ktoś psa wrzuca to powinien nad tym czuwać bo czasami kończy się tak że jeden pies ma 100 ogłoszeń a inny ani jednego. Czasem wystarczy 1 zdanie np pies ma ogłoszenia od funacji takiej i takiej bądź też na następujących stronach lub że ktoś ogłosił psa na własną rękę.
Ostatnio zmieniony przez kachul Nie 24 Lut, 2013 20:51, w całości zmieniany 3 razy  

Cynthia 
Weteran Malamut

Pomogła: 1 raz
Wysłany: Nie 24 Lut, 2013 21:09   

A jak myślisz, taki dział z tematami tylko do ogłoszeń by się sprawdził? Wszystko w jednym miejscu. Każdy ogłaszany pies miałby swój wątek, w pierwszym poście tekst , województwo i może zdjęcia, a potem kolejne aktualizacje ogłoszeń.
Oczywiście najnowsze zdjęcia i relacje z życia psa w osobnych dotychczasowych miejscach.

Ja nieraz widzę "nieogłaszanego" psa, ale wklejam na jednym portalu jego imię i okazuje się, że jest, na drugim też jest... A chciałabym ogłaszać te najbardziej potrzebujące w pierwszej kolejności.

Ola i Seba 
Baby malamut

Wysłany: Pią 18 Paź, 2013 01:54   

Dziewczyny widzę, że temat dosyć zakurzony ale jakbyście potrzebowały JAKIEJKOLWIEK pomocy to bardzo chętnie się podejmę tylko dajcie znać :)

Zajrzyj, one też szukają domu...
www.fretek.org/adopcje

gosiaczek.t 
Weteran Malamut

Pomogła: 5 razy
Wysłany: Pią 18 Paź, 2013 03:41   

Ola i Seba napisał/a:
Dziewczyny widzę, że temat dosyć zakurzony ale jakbyście potrzebowały JAKIEJKOLWIEK pomocy to bardzo chętnie się podejmę tylko dajcie znać

Pomoc przy ogłoszeniach jest zawsze mile widziana, bo to tak naprawdę podstawa żeby znaleźć psu nowy dom, a dziewczyny ciągną temat same...
Kachul napewno się ucieszy :twisted:

Odpowiedz do tematu