Strona Główna Forum Rasy Alaskan Malamute
forum miłośników i posiadaczy Alaskan Malamute

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
!!!!! TESTAMENT IZMIR !!!!!
Autor Wiadomość
Dakotka 
Moderator

Pomogła: 11 razy
Wysłany: Pon 14 Paź, 2013 21:31   !!!!! TESTAMENT IZMIR !!!!!

wiem, że zginie w czeluściach forum piękny tekst napisany przez kachulca, dlatego założę osobny topik tak, aby te perły naszych pożegnań z psami były widoczne i żeby czytający choć chwilę pochylili się nad psim losem

kachul napisał/a:
dzisiaj mija 5 mcy
Jak to Agata nazwałą- Testament Izmir
"Nie płacz. Jestem tu. Dotykam Twojej ręki mokrym nosem. Czujesz? Stoję obok Ciebie i merdam ogonem. Wróciłam do Ciebie. A tak naprawdę nigdy nie odeszłam. Zawsze tu byłam. I będę, dopóki będziesz o mnie pamiętać.
Nie płacz. Jestem szczęśliwa. Jak nigdy wcześniej. Jestem zdrowa, nic mnie nie boli. Zapomnij o tym co musiałyśmy przejść. O tym co powoduje, że Twoje oczy zachodzą delikatną mgiełką smutku. To przeszłość. Liczy się tu i teraz. Teraz ja jestem szczęśliwa i Ty też powinnaś być. Nie pozwól, aby pamięć o tym co złe zamazała wspomnienia o mnie. Pamiętaj mnie taką, jaką chciała byś mnie widzieć.
Pamiętasz jak biegałyśmy razem po śniegu, ciesząc się jak para szczeniaków? Przypomnij sobie jaką radość sprawiły nam puszyste płatki śniegu, które spadały na Twoją twarz i na mój nos.
Przypomnij sobie swój dźwięczny śmiech i moje radosne wycie.
Pamiętasz jak uciekałam Ci,ściskając w pysku skradzioną zabawkę? Goniłaś mnie tylko po to, aby wymienić ją na przysmak, odrzucić daleko i powtórzyć zabawę od początku.
Pamiętasz jak zaadoptowałam bezdomnego szczeniaka Lambo? Jak starałam się uczyć go poprawnego psiego zachowania. Jak otworzył się przy mnie, jak znalazł we mnie oparcie?
Oczywiście że pamiętasz. Spraw aby to te wspomnienia były kolorowe. A te z dni, kiedy byłam chora, nie miałam siły pokoloruj na czarno- biało. Wkrótce zbledną a smutek zmaleje.
Pamiętaj czego Cię nauczyłam. Nauczyłam Cię aby walczyć! Walczyć o każdy dzień. Teraz Ty walcz o każdego psa. Nie pozwól aby moja nauka poszła na marne. Pozwól mi zostawić ślad.
Pamiętasz ludzkie reakcje na mój widok? Współczucie, łzy ocierane ukradkiem. Moje istnienie nie było bezcelowe. Empatia, wrażliwość na los chorych, bezdomnych psów- takie odczucia wywoływała moja choroba. Mimo , że to ja zapłaciłam najwyższą cenę nie jest mi żal. Niech Tobie też nie będzie żal. Przyszłość pokaże Ci że nasze doświadczenia były celowe. Czegoś Cię nauczyły.
Nie płacz, wszystko się kiedyś kończy. Moje życie na ziemi się skończyło, ale to nie znaczy że odeszłam. Zawsze będę z Wami, ludźmi, którzy o mnie pamiętają.
Daliście mi coś czego nigdy nie miałam- poczucie że jestem kochana.
Zamknij oczy, uruchom wyobraźnię. Jestem tu, jeśli wystarczająco się postarasz, poczujesz że nie odeszłam. Zawsze stoję obok i uśmiecham się, kiedy któreś z Was pochyla się nad bezdomnym, zmaltretowanym przez życie psem. O to chodziło. Dzięki doświadczeniom jesteście bardziej wrażliwi, bardziej otwarci na pomoc tym którzy sami pomóc sobie nie mogę.
Nie płacz, uśmiechnij się. Uśmiechnij się i podziękuj za ten czas który dostałyśmy. Podziękuj za doświadczenia i miłość, bo prawdziwa miłość zdarza się bardzo rzadko."

... niech wiara się tli
dodając ci sił
by na nic nie było za późno
lecz traci swój sens
gdy głupi masz cel
i góry przenosisz na próżno ...
Ostatnio zmieniony przez Dakotka Pon 14 Paź, 2013 21:36, w całości zmieniany 2 razy  

Adaś 
Junior Malamut

Wysłany: Wto 15 Paź, 2013 10:55   

zatyka dech w piersiach,piękne . . .

Magducha 
Baby malamut
Magducha

Wysłany: Wto 15 Paź, 2013 12:19   

I się poryczałam.. Zbyt świeże... wspomnienia. Ale zgadzam się z Adasiem - piękne.

kubamat 
Baby malamut
Żegnaj Atosku(SH)!!

Wysłany: Pią 06 Gru, 2013 19:39   

No nie mogę tego czytać :-(

Niby facet z 4 dychami na karku, ale jakaś gula staje w gardle...

rexon 
Baby malamut

Wysłany: Sob 07 Gru, 2013 17:05   

Często to czytam,łzy same się leją i myśle wtedy o całej psiej gromadzie za Tęczowym Mostem...............

rexon 
Baby malamut

Wysłany: Sob 07 Gru, 2013 17:06   

Tylko smutek nie maleje......

alfie 
Baby malamut

Wysłany: Czw 13 Paź, 2016 13:07   

Ciężko pozostać obojętnym wobec tak wzruszających słów... Jak większość z tutaj obecnych poznałem ten żal, smutek i pustkę...

Odpowiedz do tematu