Strona Główna Forum Rasy Alaskan Malamute
forum miłośników i posiadaczy Alaskan Malamute

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
adoptowane malamuty w bazie chipow petbase.pl
Autor Wiadomość
chey 
Weteran Malamut
Zaginęły suki!

Wysłany: Czw 08 Kwi, 2010 22:00   

Mówi Wam, że za krótkie hasło? Mnie nic nie mówi wcale. To znaczy, pokazuje się przez mgnienie jakiś krótki informatyczny komunikat, ale nie zdążyłam tego odczytać.
Próbowałam w dwóch przeglądarkach, chrome i mozilli, może warto spróbować w IE?
Edit - spróbowałam, to samo.

No i dość dziwne wydaje mi się to, że jest tam w wielu miejscach możliwość znalezienia chipa, odszukania danych, ale nigdzie nie widać opcji dodania psa.

Zaginęły Shilah i Chakooh!

Magda i Michał 
Weteran Malamut

Wysłany: Czw 08 Kwi, 2010 22:08   

udało się nam, a przez Mozillę rejestrowaliśmy się

jak zalogujesz sie to jest możliwość dodania psa

chey 
Weteran Malamut
Zaginęły suki!

Wysłany: Pią 09 Kwi, 2010 17:18   

Udało się wreszcie, Woolik dodany!
W mozilli udało mi się odczytać ten komunikat - to było logintooshort... Ale wcześniej to mi znikało zanim udało mi się odczytać. Więc jak by kto miał ten problem - login za krótki. Zrobiłam dłuższy, i udało się.

Zaginęły Shilah i Chakooh!

tomek vel ATENA 
Baby malamut
tomek

Wysłany: Śro 19 Maj, 2010 09:43   

ok czipowanie kosztuje ale za co podatek od psa?mam dwa a gdybym miał 6 totalna bzdura . żeby były jeszcze odpowiednio wykorzystane .ten podatek ma zniechecic aby pomagac zwierzetom bo tylko tych dotyczy co maja pupila niejednokrotnie wzietego ze schronu

ChromosomekX 
Junior Malamut

Pomogła: 3 razy
Wysłany: Śro 19 Maj, 2010 11:47   

tak ostatnio rozmawiałyśmy ze znajoma i pomyślałyśmy ze dobrze by było jakby zwierzęta miały swoja służbę zdrowia a mianowicie odprowadzało by się podatek od psa co miesiąc zakładajmy nawet 50 zł ale w razie jakichkolwiek zabiegów,ran,pogryzień cokolwiek psy miały by udzielana pomoc bo były by ubezpieczone dokładnie na takich samych zasadach jak my! pomysł ciekawy ciekawe ale czy dożyjemy takiej ustawy ;)

tomek vel ATENA 
Baby malamut
tomek

Wysłany: Nie 23 Maj, 2010 13:12   

pomysł ciekawy lecz nierealny.głupi czytnik chipów kosztuje około 800 zł a mało schronisk posiada więc czy warto znaakować psiaki w ten sposób. to jest temat godny dyskusji .wałesające sie psy to problem ogulno społeczny. utrzymywanie schronisk idze z podatków a co za tym idzie dotyczy wszystkich .wałesające się psiaki to zagrorzenie chorob (np wscieklizna)wyłapywanie (też kszty),to problemy dotyczące wszystkich nie tylko miłośników zwierząt .dlatego zminimalizowanie tego zjawiska powinno leżeć wszystkim na sercu.

helixwroclaw2005 
Baby malamut

Wysłany: Nie 23 Maj, 2010 14:07   

atena w mojej gminie Długołęka po wsiach włóczy się masę bezdomnych psów, zapewne be żadnych szczepień ale nie o tym. Złapanie 1 psa i zawiezienie go do schronu gdzieś w okolicach Kalisza, Sieradz lub Łodzi to koszt dla gminy ok. 1000zł Jest aktualnie umowa z "łapaczem".
Więc pytam się - o co tu chodzi :?:
Za mało płacą, nie ma miejsca w schronach :?:
"Jak mówię to mówię, jak mówię to wiem. Jak nie wiem to się nie odzywam"

Izabella Dobrosz 
Moderator

Pomogła: 10 razy
Wysłany: Pon 24 Maj, 2010 15:37   

helixwroclaw2005 napisał/a:
atena w mojej gminie Długołęka po wsiach włóczy się masę bezdomnych psów, zapewne be żadnych szczepień ale nie o tym. Złapanie 1 psa i zawiezienie go do schronu gdzieś w okolicach Kalisza, Sieradz lub Łodzi to koszt dla gminy ok. 1000zł Jest aktualnie umowa z "łapaczem".
Więc pytam się - o co tu chodzi :?:
Za mało płacą, nie ma miejsca w schronach :?:

gminy nie chcą płacić

przynajmniej tak jest u nas, wielokrotnie słyszałam "Czy Pani wie ile to kosztuje, gmina nie ma pieniędzy" nieważne czy dzwoniłam w sierpniu, styczniu czy grudniu zawsze jest to samo. Raz udało mi się że, psa odłowili jak pogryzł moja sukę na moim podwórku i to musiałam zrobić taką awanturę że wszystkim poszło w pięty... jak to wspominam aż ciśnienie mi rośnie

tomek vel ATENA 
Baby malamut
tomek

Wysłany: Pon 24 Maj, 2010 18:11   

wiec wczy nie warto zeby zainwestować w czipowanie jak we poznaniu ?????

Izabella Dobrosz 
Moderator

Pomogła: 10 razy
Wysłany: Wto 25 Maj, 2010 13:10   

atena napisał/a:
wiec wczy nie warto zeby zainwestować w czipowanie jak we poznaniu ?????

jasne że warto tylko mało którą gminę i jej urzędników psy i koty obchodzą tak naprawdę, w ogóle nie patrzą na to że gdyby zrobili obowiązkowe- darmowe chipowanie przy szczepieniu na wściekliznę, a potem wyposażyć strażników miejskich w czytnik to mogliby zrobić porządek z wałęsającymi się uciekinierami.

alayeska 
Moderator

Pomogła: 13 razy
Wysłany: Wto 25 Maj, 2010 14:50   

nie zeby Poznaniowi chodzilo o dobrostan zwierzat :-D ino o kase z podatku :-D ale bez wzgledu na pobudki akcja godna nasladownictwa :)

"Life ... it is not measured by the number of breaths we take --- but by the moments that take our breath away."

helixwroclaw2005 
Baby malamut

Wysłany: Wto 25 Maj, 2010 22:35   

W uzupełnieniu mojej w/w. wypowiedzi:
a tak to jest w mojej podwrocławskiej wsi:
Moje jedno z pytań do Pani Wójt z dnia 24 marca 2010r.
4. Jadąc przez miejscowość Januszkowice na wysokości sklepu spożywczego przy ul. Klonowej w godzinach porannych naliczyłem ok. 20psów swobodnie biegających po ulicy a już wiecznym rezydentem Januszkowic jest pewien wilczasty pies, który co najmniej od jesieni przebywa w ok. przystanku autobusowego i budynku spółdzielni rolniczej.
Odpowiedź
4.Obowiązki właścicieli psów, określone są w Regulaminie utrzymania czystości i porządku w gminie Długołeka. Pozostawienie psów bez nadzoru, jako wykroczenie winno zostać zgłoszone policji. W przypadku podejrzenia, że pies jest bezpański, zgłoszenie winno być skierowane do sołtysa lub bezpośredno do Urzędu Gminy w Długołęce. Gmina zleca odłowienie psów uprawnionej firmie i umieszcza je w schronisku. W ubiegłym roku odłówiono kilkadziesiąt psów ponosząc koszty ponad 90 000 zł.

Wójt Gminy Długołęka
Iwona Agnieszka Łebek

siouks73 
Baby malamut

Wysłany: Śro 02 Cze, 2010 11:31   

helixwroclaw2005 napisał/a:
W ubiegłym roku odłówiono kilkadziesiąt psów ponosząc koszty ponad 90 000 zł.

Wójt Gminy Długołęka
Iwona Agnieszka Łebek[/i]

Mam nadzieję że te koszty to w sporej częsci na utrzymanie psiaków, po oddaniu do schroniska, bo jesli za samo złapanie pieska gmina płaci jakies min 900 zł/szt (tak rozumiem 90000 podzielone przez max 100 szt) to chyba pachnie tu jakimś złotym biznesem dla kogoś (czytaj szwindlem). Jesli za samo złapanie tak dobrze płacą to ja mogę odławiać te psiaki taniej... Nawet dojeżdzając z beskidu....

helixwroclaw2005 
Baby malamut

Wysłany: Śro 02 Cze, 2010 23:03   

siouks73 niestety to koszt tylko samego "złapania" psa.
Załóż firmę, złóż ofertę, wygraj przetarg ... :wink:

ames 
Weteran Malamut

Pomogła: 2 razy
Wysłany: Śro 25 Sie, 2010 12:08   

ja też poproszę o kod :grin:
Ina na początku sierpnia została oznakowana :mrgreen:

Odpowiedz do tematu