Strona Główna Forum Rasy Alaskan Malamute
forum miłośników i posiadaczy Alaskan Malamute

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
!!! ***** Nasz blog Malamucie Opowieści **** !!!!
Autor Wiadomość
Cynthia 
Weteran Malamut

Pomogła: 1 raz
Wysłany: Śro 29 Lut, 2012 10:42   !!! ***** Nasz blog Malamucie Opowieści **** !!!!

Chcę zacząć nowy temat, żeby nie pisać tylko w temacie Luny czy ewentualnie innych psów, a zamieścić wszystkie potrzebne informacje tutaj w jednym miejscu.
Założyłam jakiś czas temu blog malamucie opowieści na bloggerze. Jestem tam adminem i moim zadaniem jest ułatwiać autorom zycie ;)

Jest to blog o psach, o tym jakie one są, o ich losach, o tym jak ich życie się zmienia i o nadziei na lepsze oraz o spełnieniu. Ma to pokazać rasę malamucią od każdej strony, również jej wady i zachęcić tych którzy może się zastanawiają, żeby podjęli decyzję świadomie, wiedząc np że taki pies niszczy ogródek, albo meble. W tych ramach może pisać każdy. Może to być dt, ds czy osoba często odwiedzając psa... ktoś kto potrafi napisać malamucią opowieść, ale nie musi to być od razu na nobla czy nike. :) Tylko tak, żeby czytelnik rozumiał co autor miał na myśli.

Mamy na razie dwie autorki. Przede wszystkim Asia, czyli Raptor. Pisała tam do tej pory o Lunce. Posty są super. Martika, Martyna też pisała o swoim Kolim, wspaniałym psie, który już jest za TM. Czekam na więcej :)
Moim zdaniem blog działa, parę osób rozsyła linki przez fejsbuka, a jak wiadomo w fejsiu jest siła.
Mamy dziś 18 osób które dodało się w sekcji obserwatorzy jako jawnie obserwujący. Domyślam się, że jest jeszcze więcej tych, których nie widzimy. Warto pociągnąć ten projekt i pisać dalej.
Mamy oficjalne wsparcie FAM, udzielone mi na PW przez araman, mam tez dostać pliki graficzne do dodania na blogu.

Czekam na propozycje kolejnych autorów. Jeśli ktoś z was lubi pisać i ma lub miał/miała malamuta, to pomyślcie o tym. Kto jest chętny proszę o pw z adresem gmailowym (tylko tak moge dodać autora), a zostanie dodany i dostanie krótką instrukcję jaka jest formuła wpisu. :cool: Czekam na propozycje. Myślę, że fajnie by było jakbyście tez zachęcali osoby dobrze, ciekawie piszące, żeby się przyłączyły. Ja nie wszystko czytam, nie wszystko wiem.

Mam taką nadzieję, że może wystartujemy z tym blogiem w następnym konkursie blog roku. Nigdy nie próbowałam, ale widziałam, że można się wypromować w ten sposób wśród innych blogów i zdobyć popularność nawet w tv. Nie o naszą popularność tu chodzi a o psy, co jest myślę oczywiste. Sama Asia z pomocą Martyny nie dadzą rady, bo to ma być praca zbiorowa ;)

Kolejna rzecz to pokaz slajdów. Mam taki mały dodatek na blogu, ustawiłam żeby pobierał zdjęcia z flickra ze słowem kluczowym czyli tagiem "malamute". Są to zdjęcia wszystkich użytkowiników, którzy je tak oznaczyli. Czyli sa to zdjęcia nie nasze i przypadkowe.
Proponuję więc zmianę tagu na inny, taki tylko nasz i wrzucanie zdjęć oraz otagowanie nim juz obecnych na flikrze. Chyba, że wolicie picasa też z naszym tagiem? Jako tag do oznaczania zdjęć proponuję malamucie-opowiesci-fam. Co wy na to? Ktoś się przyłączy i otaguje swoje zdjęcia z flikra lub picasy?
Niestety nie można łączyć w jednym pokazie slajdów picasy z flikrem, ale ja się dostosuję do większości, lub mogę zmieniać co tydzień ustawienia ;)
Ostatnio zmieniony przez Dakotka Sob 12 Paź, 2013 20:42, w całości zmieniany 4 razy  

araman 
Moderator

Pomogła: 9 razy
Wysłany: Śro 29 Lut, 2012 15:41   

Czytasz w moich myślach :mrgreen:

Oznaczyłam wątek tak, by był widoczny we wszystkich działach Forum :lol:

Raptor 
Baby malamut

Pomogła: 2 razy
Wysłany: Śro 29 Lut, 2012 16:05   

Dołączam się do prośby Cynthii. Byłoby cudownie pokazać różne spojrzenia na nasze psy, na adopcje, na DT, na FAM.

I na zachętę zapraszam do czytania nowego postu z zabarwieniem KRYMINALNYM. O tym co jest zbrodnią a co nią w istocie nie jest... To pewnie jeden z moich ostatnich wpisów o tymczasowej Lunce, bo jak wszystko dobrze się ułoży, to dziewczynka będzie niebawem miała kochający domek :-D Oczywiście będę wypraszać u nowej mamy Lunki choć czasem jakiś pościk na Blogu, żeby pamięć w narodzie o tym psie atomowym nie zaginęła...

Cynthia 
Weteran Malamut

Wysłany: Czw 01 Mar, 2012 00:26   

Do linków dodałam blogi, te które znalazłam. Czy znacie jeszcze jakieś z północniakami w tle?

Cynthia 
Weteran Malamut

Wysłany: Śro 14 Mar, 2012 22:17   

Dziękuję wszystkim, którzy udostępniają nasz blog na fejsbuku czy w inny sposób.

Cytat:
Liczba wyświetleń stron w ostatnim miesiącu 1 972
Pełna historia wyświetleń stron 3 144

Marzena 
Weteran Malamut
Marzena

Pomogła: 4 razy
Wysłany: Śro 14 Mar, 2012 22:42   

ale żem się poryczała nad historią Nuki

Ania. 
Junior Malamut

Wysłany: Czw 15 Mar, 2012 00:07   

Marzena nie przejmuj się ... Przeczytałam i nie jestem w stanie się uspokoić..
Ja jestem bardzo wrażliwa.. przy każdej takiej czy podobnej historii, płaczę jak małe dziecko.
Mam nadzieję, że Nuka zazna w końcu prawdziwej miłości i radości, i oczywiście czekam na kolejne malamucie opowieści :)

Raptor 
Baby malamut

Wysłany: Sob 24 Mar, 2012 15:40   

Tak się zastanawiam: W tym smutnym poście o Nuce ("Mój przyjaciel KOT") na dole jest PS, o tym, że Fundacja potrzebuje pomocy (każdej w tym finansowej). Jakby on był wśród tych 3 najbardziej popularnych, to znalazłby się w linkach na dole i może więcej ludzi by tam zaglądało. A im więcej zagląda, tym jest większa szansa, że ktoś wpłaci na FAM swój 1%. To jest ważne zwłaszcza teraz, bo jest ostatni miesiąc rozliczania PIT i zgodnie ze statystykami w tym miesiącu rozliczy się połowa Polaków...
No, ale on ma małą szansę żeby trafić do najbardziej popularnych, bo jest smutny...

Więc mam takie pomysły:

1. Oszukać trochę i naklikać 100 razy (tyle wystarczy, żeby stał się jednym z 3 najbardziej popularnych - potrzeba ok. 230 kliknięć, a on ma już prawie 150).

2. Popełnić jakiś śmieszny post i dodać PS o zbiórce kasy (choć z Nuką ciężko będzie o śmieszne posty, bo to takie chodzące nieszczęście i mega-wrażliwość, ostrożność itp i ona nigdy się nie odważy na nic głupiego, śmiesznego i brawurowego. Ostatnio w zstępstwie pisałam przecież tak na prawdę o Raptorze).

3. Dodać PS do tych które już są najbardziej popularne (z tym mam pewien mentalny problem: bo do śmiesznych postów tak średnio pasuje prośba o kasę, która chwyci ludzi za serce, a dodatkowo Luna jest już adoptowana, więc w ogóle głupio).

4. Napisać smutne posty o każdym z naszych psów, które najbardziej potrzebują wsparcia i dodać do nich PS. Taka jednorazowa akcja o innych psach z FAM, tych najbiedniejszych, ale przy każdym PS z numerem konta. Może ludzi zrozumieją, że trzeba pomagać...

5. Dodać jakiś standardowy tekst, który by się pojawiał obowiązkowo pod każdym postem na Blogu, żeby przypominać o numerach kont.

Ja się martwię o stan kasy FAM, bo jest kilka bardzo biednych psów wymagających nakładów, moja Nuka też trochę nadwyręży kasę przez kolejną operację (choć stosuję wszystkie znane mi psychotechniki względem naszego weta, włącznie z żebraczym spojrzeniem, którego nauczyłam się od mojego psa, żeby tylko nie zapomniał o ulgach i zniżkach. Ale on mówi, że całkiem za darmo nie może, bierze takie tabelki, czyta najniższą rubrykę i dokłada 20% zniżki, ale to i tak wychodzi jakaś kasa do zapłacenia). No więc takie mam pomysły póki co. I będę prosić forumowiczów, żeby dzielili się na FB wątkami z numerem konta.

Co o tym myślicie?

Może macie jakieś jeszcze pomysły, jak trafić do większego grona?

Bo ja wiem, ze ludzie z Forum są bardzo hojni i zawsze pomagają jak tylko mogą. Ale byłoby pewnie łatwiej, jakbyśmy umieli dotrzeć do jeszcze większej grupy ludzi... Jeśli moja pisanina może w tym pomóc to zrobię co trzeba.

Cynthia 
Weteran Malamut

Wysłany: Sob 24 Mar, 2012 17:09   

Ustawiłam na 5 popularnych postów z okresu ostatnich 30 dni. Wcześniej były 3 wpisy z całości działalności bloga. Mogę to zmieniać, mogę przesunąć na górę ponad wpisami jeśli chcesz.

Ja udostępniam każdy wpis na moim fejsie, a część również na g+, z czasem czytelników będzie coraz więcej, bo to dobry blog.
Zastanawiam się czy oprócz linków na stronę FAM można by umieścić tez nr konta w widocznym miejscu. Czy ktoś się na tym zna? tzn na skutecznym żebraniu? Nie chce pogorszyć zamiast pomóc.
Ostatnio zmieniony przez Cynthia Sob 24 Mar, 2012 17:11, w całości zmieniany 1 raz  

Raptor 
Baby malamut

Wysłany: Sob 24 Mar, 2012 17:40   

Może 5 najpopularniejszych w ogóle nie w miesiącu, bo są takie miesiące, ze nie ma więcej niż 5 wpisów (ja piszę średnio 1 raz w tygodniu, jak akurat nikt inny nie może, to zostaje 4,5 wpisu miesięcznie).

Może dziewczyny z FAM coś podpowiedzą? Może jest tu ktoś kto się zna na PR? Chciałabym pomóc, ale umiem tylko pisać (zresztą też amatorsko). Jeśli chodzi o reklamę, to jestem gdzieś po innej stronie świata - ani ze mnie dobry odbiorca, ani nadawca...

Może to rzeczywiście dobry pomysł, żeby te popularne pokazywać na górze. Nie wiem...

Cynthia 
Weteran Malamut

Wysłany: Sob 24 Mar, 2012 17:52   

Mam nadzieję, że ktoś jeszcze się wypowie. Ok, zmienię na 3 najpopularniejsze (można od 1 do 10). Ze zmianą na dole czy na górze zaczekam chwilę. Na górze od razu byłoby je widać, to na pewno jest zaleta.

W Bloggerze można utworzyć stronę, np z kontaktem, albo inną z opisem fundacji i kontem, byłyby te strony pod linkami, chyba da się to umieścić na górze. Nie rzucałoby się tak bardzo w oczy, ale byłoby możliwe do odnalezienia. Gdybyś Asiu chciała napisać taki stały tekst to można go podpiąć jako stronę.

ania7830 
Senior Malamut

Wysłany: Sob 24 Mar, 2012 18:11   

A ja staram się codziennie udostępniać na FB bloga a w opisie wklejam PS Asi, choć tyle mogę :-)

araman 
Moderator

Pomogła: 9 razy
Wysłany: Sob 24 Mar, 2012 21:49   

Dziewczyny odsapne ze 2 dni po ostrym tygodniu adopcyjnym i cos będe dumać...

Cynthia 
Weteran Malamut

Wysłany: Sob 24 Mar, 2012 23:44   

Ja będę dumać na pewno od soboty, czyli za tydzień, będę już po obronie. Wcześniej tylko praca i przygotowania. :cool:
Coś się wymyśli.

Cynthia 
Weteran Malamut

Wysłany: Wto 26 Cze, 2012 23:39   

Dopisałam w pierwszym poście o czym jest blog, zarysowałam jak potrafię główny temat, żeby nie było wątpliwości.

Przy okazji napisze tu małe podsumowanie.
Obserwują nas 33 osoby, jest już 5 autorek. Niemal 9 tysięcy odsłon od początku. Napisaliśmy 33 posty i 158 komentarzy.
Ostatnio bardzo aktywna jest Jolka, która nie tylko pisze, ale i szuka kolejnych autorów. :) Dziękuję.
Zachęcam do pisania, komentowania i udostępniania gdzie się da.

Odpowiedz do tematu