Strona Główna Forum Rasy Alaskan Malamute
forum miłośników i posiadaczy Alaskan Malamute

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
!!! Dyskusja nad zasadnością istnienia FAM
Autor Wiadomość
Sayrel 
Weteran Malamut

Pomogła: 1 raz
Wysłany: Czw 17 Sty, 2013 14:29   

Ja widze jakis tam naplyw nowych i juz nieco sprawdzonych- idzcie na kompromis - moze i same ze soba i przekazcie czesc obowiazkow. Proscie o konkret pomoc przy konkret psach. Mysle, ze ja otrzymacie. Ale konkretami - bo cos moze kiedys - to slowa palcem na wodzie pisane.
Cos zrobione musi byc. Bo pogadalismy i sie nie da - nie jest rozwiazaniem. Nie zaltwia problemu.

Malo tego - ja widze, ze cierpia na tym psy, ktore juz pod opieka Wasza sa. Za pozno sa pewne reakcje i decyzje - same mysle o tym wiecie. Za dlugo to czasem trwa. Wszystko fruwa w marazmie. Chyba, ze pojawi sie nowy pies. To wszystko buczy, by nagle z dnia na dzien zaniknac jak juz sprawa jest nagrana...
Ja nie neguje, ze taka Zosia np. bez Was by zgnila. Ale za chwile o Zosi bedzie cisza na dlugie miesiace... bo sie sytuacja ustabilizuje... chyba, ze hotelik nie zapomni. Ale to nie hotel ma sie tym zajmowac w moim odczuciu...
Ja wiem ile to wszystko zajmuje. Ale jak sie ma energie na nowe to trzeba i miec na stare. A moze nawet i glownie na stare.
Bo nie moze byc tak, ze ludzie pytaja o konkretne psy pod WASZA opieka i otrzymuja odpowiedni po tygodniach. Nie milo pewnie jest to czytac, ale tak jakos jest. Nie da sie tego ukryc.

Nie moze byc tez tak, ze olewane sa osoby - pomagajace w dowolny sposob. A tak sie dzieje.
Samo sie nic nie domknie i nie zrobi niestety.

I ja wiem, ze znaczna czesc tych psow - to malo adopcyjne zwierzaki. Ale jednak sa adopcyjne bo wszytskie predzej czy pozniej domy znalazly.
Ale jak sie raz na pol roku pakiet ogloszen wykupi i od laski cos napisze - to nie jest mi sie wydaje dobrze. Ja czuje, ze to jakos nie tak.
Ktos niestety w te psy wszystkie hotelowe sie musi angazowac, aby one zyly. Nawet jesli to glupie klepanie w kolko o tym samym;)

Przykladami sypac nie bede - bo sensu nie ma.
Moze jednym - bo dotyczyl mnie on bardziej kiedys, a pokaze o co mi chodzi.

Sybir.
Ostatnio pies mial robione ogloszenia w maju.
Pozniej widzialam jakies, ale z opisem chyba jednym z 1 jakie mial - nie adekwatnym, nie prawdziwym i nie adopcyjnym. Nikt tego nawet nie zweryfikowal...
Wiecie wogole co u psa, jak sie zachowuje? Jak sie miewa?
A co u Demona?
Ja nie wiem na czym ten pies stoi, kiedys sledzilam watek, pozniej przestalam.
Itd. Etc.
Ja przepraszam, ale ktos sie podjal opieki formalnej za tymi psami.
Albo niech sie z tego wywiaze do konca, albo niech przekaze komus - kto ma ku temu ochote i sile.
Ostatnio zmieniony przez Sayrel Czw 17 Sty, 2013 21:57, w całości zmieniany 2 razy  

ayatok 
Baby malamut

Wysłany: Czw 17 Sty, 2013 15:05   

Agata użyłam określenia " rodzina" po to aby ocieplic wizerunek FAM ;)
Rodzina też ma szefa tak jak każda firma, jest księgowy...itp. Wszystko zależy od rozmachu i wielkości przedsiębiorstwa.
Jezeli będzie podział na struktury, podział na działy tak jak to w firmie zazwyczaj wygląda, w tak dużej firmie jaką jest Fundacja nie powinno być chaosu.
Wtedy są duże szanse że firma będzie dobrze prosperować.

Diesel 
Moderator

Pomogła: 4 razy
Wysłany: Czw 17 Sty, 2013 16:01   

ale przecież jest coś takiego jak "kontakt" na stronie FAM. Jak ktoś nie wie do kogo sie z daną sprawą zwrócić to pisze na tą właśnie skrzynkę. Info dociera do wszystkich w FAM.

Jeżeli ktoś ma kontakt z daną osobą to się kontaktuje właśnie z nią. Jeżeli z jakichś przyczyn ktoś jest niezadowolony z tego kontaktu, to zgłasza się do ogółu jakim jest wspomniany wyżej "kontakt" albo do innej osoby z listy.

justivia 
Baby malamut

Wysłany: Czw 17 Sty, 2013 16:20   

Temat powinien się nazywać raczej: " Co i jak - FAM powinien ulepszyć + szukamy chętnych do..."

Jeśli chodzi natomiast o "Dyskusję nad zasadnością istnienia FAM" to w każdej fundacji jest taki czy nie inny bałagan, więc najlepiej rozwiążmy wszystkie fundacje a psy niech umierają, wałęsają się, rozmnażają a zaginione niech się nie znajdują -ot taka logika polska :razz:

A to rozliczenie dla świętego spokoju niech ktoś zrobi, bo jak zakopiecie się w kolejne miesiące to dopiero będzie trudno. A tak to po odgrzebaniu się spokojnie ktoś powinien dać radę co miesiąc robić to podsumowanie.

avalon 
Senior Malamut
Payakootha

Wysłany: Czw 17 Sty, 2013 17:23   

... bo kurier nie dojechal na czas :evil:

klaudia196 
Junior Malamut

Wysłany: Czw 17 Sty, 2013 20:53   

Krytykowac jest najlatwiej,sa niedociagniecia ale osoby ktore tu aktywnie dzialaja sa ludzmi i nie ma ludzi doskonalych?Chyle czolo przed tymi ludzmi bo oprocz swojego prywatnego zycia poswiecaja tu mnostwo czasu wkladaja swoje serce i energie.Dzieki FAM mnostwo psow znalazlo kochajace domy :!:

Milli 
Super Gaduła

Pomogła: 6 razy
Wysłany: Czw 17 Sty, 2013 21:16   

Sayrel napisał/a:

Ja nie neguje, ze taka Zosia np. bez Was by zgnila. Ale za chwile o Zosi bedzie cisza na dlugie miesiace... bo sie sytuacja ustabilizuje... chyba, ze hotelik nie zapomni. Ale to nie hotel ma sie tym zajmowac w moim odczuciu...
Ja wiem ile to wszystko zajmuje. Ale jak sie ma energie na nowe to trzeba i miec na stare. A moze nawet i glownie na stare.

Zosi adopcję prowadzę ja i nie mam sobie w tej chwili nic do zarzucenia.
1. Jestem w stałym kontakcie telefonicznym z Właścicielką hotelu (dzisiaj nawet w osobistym) - ustalamy sposób pracy z Zosią, diagnozowanie itp
2. Jestem w stałym kontakcie - telefonicznym i mailowym z Maćkiem, który spędza dużo czasu z Zosią i obserwuje jej zachowanie
3. Informacje o Zosi są publikowane w jej wątku na forum i na wydarzeniu na FB - jeśli cokolwiek nowego się wydarzy
4. Tekst do ogłoszeń jest już PRAWIE gotowy i jak będzie zawierał wszystkie ważne informacje o Zosi, które zdobędziemy to będzie opublikowany.
5. Dopóki nie poznam podstawowych zachowań Zosi, ewentualnych problemów, w tym zdrowotnych, to ogłoszenia nie puszczę. Dla takiego psa ogłoszenie typu jestem biedna szukam, domu weź mnie, to według mnie zdecydowanie za mało.
6. Będę robiła wszystko, żeby Zosia nie została zapomniana, a jeśli mi gorączka rozum odbierze to Ty mi na pewno o niej przypomnisz, za co oczywiście będę wdzięczna :)
Ostatnio zmieniony przez Milli Czw 17 Sty, 2013 21:16, w całości zmieniany 1 raz  

Diesel 
Moderator

Wysłany: Czw 17 Sty, 2013 21:18   

a sprawa Sybira jest bardziej skomplikowana ale to już obie z Sayler wyjaśniłyśmy :)

Milli 
Super Gaduła

Pomogła: 6 razy
Wysłany: Czw 17 Sty, 2013 21:24   

Sayrel napisał/a:

Ktos niestety w te psy wszystkie hotelowe sie musi angazowac, aby one zyly. Nawet jesli to glupie klepanie w kolko o tym samym;)

Co to znaczy "ktoś musi się zaangażować, żeby one żyły" ?
Pomóż nam dobrym pomysłem - jak jeszcze bardziej zaangażować?
1. Zawozimy psy do hoteli (bardzo często osobiście, za własne pieniądze, w czasie, który zabieramy swoim psom i członkom Rodzin)
2. Monitujemy stan zdrowia psów w hotelach, sposób zachowania itp - (dzwonimy, pytamy, zastanawiamy się co robić w trudnych przypadkach - to zajmuje ogrom czasu)
3. Dosyłamy karmę, dowozimy leki ...

Co możemy jeszcze zrobić - Twoim zdaniem?

Sayrel 
Weteran Malamut

Wysłany: Czw 17 Sty, 2013 21:34   

Skoro prosicie o krytyke to ja wam pisze, a jak tego nie chcecie to po co pytacie?
Na pokaz? Nie mozna miec uwagaz spostrzezen? Kazdy kto ma - to ciul ?
Ja nie jestem FAMu wrogiem, ja nie neguje waszych dzialan i nie dzialan.
I nie mnie sie musicie tlumaczyc.
Wiec po co Mileno sie tlumaczysz?

Chyba, ze to taki temar byl na podpuche to przepraszam.
Ja napisalam - jak ja to z zewnatrz widze. I widze wlasnie tak.
Nie mowie, ze jestem wyrocznia i ze mam racje.
Soro wszystko jest swietnie wystarczylo napisac pod 1 postem w tym watku - MY UWAZAMY ZE JEST ZAJEBISCIE i tyle. Ja bym nie dyskutowala.
Nie wiem jak jest Chyba nikt kto w FAM nie jest - nie wie.
A Wy chyba chcialybyscie wiedziec jak dzialania Fam sa postrzegane.
No to ja widze wlasnie tak. Mozecie sie nie zgadzac, moze to nie byc prawda.
Taki jest moj punkt widzenia.
Jak se go potraktujecie - to Wasza sprawa.
I ja Wam nie pisze, ze jestescie do dupy i zle.

Ale tak jak myslalam. Temat podpucha - lepiej sie bylo nei odzywac.

Aha. I ja nikomu o niczm nie bede przypomnac. Nie jestem wolontariuszem FAM i nigdy nie bylam, za zadnego z psow FAM tez nie wzielam odpowiedzialnosci - nie moja to rzecz.
Ostatnio zmieniony przez Sayrel Czw 17 Sty, 2013 21:41, w całości zmieniany 3 razy  

Diesel 
Moderator

Wysłany: Czw 17 Sty, 2013 21:50   

spoko - ja rozumiem o co Ci chodzi.

ale mam swoje "ale".....

co naszym psom jest najbardziej potrzebne? życie w sieci i wszelkiego typu mediach. Nie ma co ukrywać-nikt z FAM nie ma czasu robić np takich akcji jak miał Rufi - to było mistrzostwo świata.

Ale gdyby ktokolwiek z marudzących, zamiast gadać o półśrodkach czy złym marketingu, poświęcił ten czas i przekopiował ogłoszenie dowolnego psa i zamieścił je w byle jakim serwisie to już by było coś!

Sayrel 
Weteran Malamut

Wysłany: Czw 17 Sty, 2013 21:57   

Diesel napisał/a:
spoko - ja rozumiem o co Ci chodzi.

ale mam swoje "ale".....

co naszym psom jest najbardziej potrzebne? życie w sieci i wszelkiego typu mediach. Nie ma co ukrywać-nikt z FAM nie ma czasu robić np takich akcji jak miał Rufi - to było mistrzostwo świata.

Ale gdyby ktokolwiek z marudzących, zamiast gadać o półśrodkach czy złym marketingu, poświęcił ten czas i przekopiował ogłoszenie dowolnego psa i zamieścił je w byle jakim serwisie to już by było coś!

O to mi glownie chodzi.
I nie mowie, ze mam najlepsza i jedyna prawde na ten temat.
Podzielilam sie swoimi wlasnymi spostrzezeniami.
Nie moim celem bylo tu kogokolwiek rozliczac - nie ja jestem od tego.
Co napisalam - czytalyscie, jak sie wam co przyda i co wyciagniecie to fajnie.
Jak nie - tez fajnie.
Ale przepraszam Cie Milena - w pyskowke w przerzucanie sie argumentami i wypominkami tego zamieniac nie chce i nie zamierzam.
Powinnas to zrozumiec.

Ja wycofalam sie calkowicie z tematow adopcyjnych ze wzgledu na brak czasu i dalszych checi ku temu. Mnie spalilo.
Wiec wybaczcie - ale tez nie zadeklaruje, ze Wam w tym pomogla.
Jak mam czas i checi zwykle wydaj mi sie, ze to robie bez cudowania i pytania.
Marudzenie tez jest potrzebne czasem.
Bo twory bez wad - nie sa realne, nie sa prawdziwe i wiarygodne.
Nie mowie, ze macie latwo i rozwiazanie jest na wyciagniecie reki. Oj nie.
Ale cos trzeba probowac na miare mozliwosci.

Rufus to mial akcje mistrzostwo swiata.
Fundacja to biznes jak kazdy inny (i nie chodzi tu o zarobkowosci).
A wspolczesny biznes musi miec zajebisty marketing i organizacje i dobre zasodby ludzkie.

Sayrel 
Weteran Malamut

Wysłany: Czw 17 Sty, 2013 21:59   

Dla rozluznienia znajomy podeslal mi wlasnie swoja nowa kapele:
http://www.facebook.com/pages/FAM/147655585262641

alayeska 
Moderator

Pomogła: 13 razy
Wysłany: Czw 17 Sty, 2013 22:03   

Sayrel napisał/a:
Dla rozluznienia znajomy podeslal mi wlasnie swoja nowa kapele:
http://www.facebook.com/pages/FAM/147655585262641

boskie!
trzeba koniecznie nawiazac wspolprece ;)
a po fotach wnosze ze i muza szacowna :twisted:

"Life ... it is not measured by the number of breaths we take --- but by the moments that take our breath away."

Sayrel 
Weteran Malamut

Wysłany: Czw 17 Sty, 2013 22:11   

Ja bylam kiedys na koncercie tego czegos tylko inny squad by i inaczej sie nazywal.
Malo tego ja z nimi kiedys jezdzilam duzo kilometrow sluchajac tych prosiat.
Nie da sie tego porownac do niczego. Tam nawet nie wiadomo ile tra jaki utwor i kiedy sie konczy, a zaczyna nastepny.
Ciezko tez wyczuc kiedy sie band zmienia. wogole ciezko cos wyczuc...

Mozna to wykorzystac w kampanii FAM na zasadzie.
Wplacaj - albo sluchaj tego 6h.
Dobry wplywu - murowane.
Ostatnio zmieniony przez Sayrel Czw 17 Sty, 2013 22:17, w całości zmieniany 2 razy  

Odpowiedz do tematu