Strona Główna Forum Rasy Alaskan Malamute
forum miłośników i posiadaczy Alaskan Malamute

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
!!! Dyskusja nad zasadnością istnienia FAM
Autor Wiadomość
Milli 
Super Gaduła

Pomogła: 6 razy
Wysłany: Czw 17 Sty, 2013 22:42   

Sayrel napisał/a:

Ja nie jestem FAMu wrogiem, ja nie neguje waszych dzialan i nie dzialan.
I nie mnie sie musicie tlumaczyc.
Wiec po co Mileno sie tlumaczysz?

Martyna tłumaczyć to ja się przestałam, jak wyszłam spod Rodzicielskiej opieki.

Przedstawiłam Ci swój punkt widzenia prowadzenia adopcji Zosi. Mam do tego prawo

Sayrel napisał/a:

A Wy chyba chcialybyscie wiedziec jak dzialania Fam sa postrzegane.

Chciałam wiedzieć jakie pomysły mają, krytykujące nas osoby, na usprawnienie pracy takiej organizacji jak FAM[/quote]

Sayrel napisał/a:

Aha. I ja nikomu o niczm nie bede przypomnac. Nie jestem wolontariuszem FAM i nigdy nie bylam, za zadnego z psow FAM tez nie wzielam odpowiedzialnosci - nie moja to rzecz.

wobec tego zdania ciężko przyjąć, że Ty chciałaś dobrze, doradzić, zaradzić itp

Milli 
Super Gaduła

Pomogła: 6 razy
Wysłany: Czw 17 Sty, 2013 22:43   

Sayrel napisał/a:

Ale przepraszam Cie Milena - w pyskowke w przerzucanie sie argumentami i wypominkami tego zamieniac nie chce i nie zamierzam.

uff - chociaż w tym się zgadzamy

Sayrel 
Weteran Malamut

Pomogła: 1 raz
Wysłany: Czw 17 Sty, 2013 23:21   

Ciezko mowiac o pomyslach na rozwiaznie problemow, ktorych istnieniu ktos zaprzecza.
I tyle w tym temacie mam do powiedzenia.

FAM powinien dzialac i pownien istniec.
Tym zdaniem zegnam mile panie.
Ostatnio zmieniony przez Sayrel Czw 17 Sty, 2013 23:31, w całości zmieniany 3 razy  

Irga 
Baby malamut

Wysłany: Pią 18 Sty, 2013 07:17   

Dzień dobry!Ja zaczęłam te dyskusje i cały czas jestem tu z Wami . No moze nie tak cały czas,wiadomo obowiązki. Wiem jedno stalo sie dobrze,ze zaczynamy rozmawiać o problemach...stało sie zle,ze niechcący skrzywdzilam osoby które na to nie zasłużyły...moja reakcja jest prawdziwa i nie mająca na celu komuś dokuczyc czy kogoś obrazić a juz na pewno nie krytykować. Tak sie stało i jest faktem , działam szybko i wydaje mi sie ,ze wszyscy dookoła muszą tak robić ...a tak nie jest,kazdy człowiek jest inny i co najważniejsze jest sobą . Nie chciałam wywołać sensacji...moim celem było zwrócenie uwagi na opieszałość Famu ,na sytuacje która w moim mniemaniu nie powinna mieć miejsca,jeśli chodzi o dobro ludzi i zwierząt . Bo to tu ma miejsce. Wszystko co napisałam jest prawda. Oczywiście moja gwaltownosc a moze i nie,nie musi być zawsze na miejscu. Tutaj nie ma czasu na opieszałość czy na lekceważenie ,wiadomo dlaczego! Pozwolę sobie zauważyć,ze juz jest czas zmobilizować inne osoby do pomocy,czas dlatego ,ze miało to miejsce i żeby prosto mówiąc,nie powtarzalo sie. FAM musi istnieć ! Tego nie ma co kwestionować! Każde stworzenie uratowane w taki czy inny sposób jest tego dowodem. Jestem tu całkiem nowa osoba,niestety nie mam dobrych doświadczeń ,jeżeli chodzi o dyskusje i problemy podjęte tutaj na tym Forum z moim udziałem ...nie było tego dużo ale za to burzliwie. Dalej nie mogę sie pogodzić z sytuacja zaistniała przy wymianie suczke Polska-Finlandia...no cóż życie toczy sie dalej... W pewnych sytuacjach trzeba działać szybko i zdecydowanie ,nie można sobie pozwolić na sarkazm ,jakaś Pańi zauważyła...bo karma sie spóźnia ! Przecież to jest oczywiste,nazwa mówi karma! Ludzie ja tej karmy nie jem ,ja wspieram cała sobą i absorbuje inne osoby do pomocy przy tym biedactwie ! Będę to robić cały czas ! Bary jest tu z nami w jednym domku. Tak naprawdę zrozumiałam,ze gdyby nie FAM nigdy nie wiedzielibysmy o Barym... Powiem krótko dzisiaj juz bym nie wystawiła tego listu! Chociaż,wiem tez ,ze to zwróciło uwagę na problemy ...brak rak do pracy,na nowe inicjatywy,na ludzi którzy mogą pomoc i mogą pracować w Fundacji. Dlatego tez uważam,ze dobrze sie stało ,ze są inni którzy zauważyli problem i o tym piszą. Czas wyciągać wnioski...szkoda tylko,ze tacy ludzie jak Martyna i Agata musieli ten zimny kubeł wody , na siebie przyjąć. Ale takie jest życie,raz na wozie raz pod wozem. Życzę Wam wytrwałości i otwartości,życzę sobie i innym forumowiczom ,którym na sercu lezy dobro piesków,obysmy sie nie pogubili i nie zapomnieli o co w tym wszystkim chodzi! Dziewczyny pozwólcie sobie pomoc ! Wiem ,ze są osoby które potrafią,które maja pomysły i które trzeba wspierać z racji stanu... Ja będę robić to co uważam i kontynuować podjęte zobowiązania ... Trzeba odłożyć anse na bok i czerpać z tego świetnego tworu,jakim jest Forum,które daje ogromne możliwości . Wspaniałych ludzi którzy nie są obojętni na krzywdę zwierzakow ,co widać choćby tu po wpisach i ciekawej dyskusji. Zwróciłam sie tutaj ,do Was i nie zostawiliscie mnie bez echa! Czyli juz wiadomo,warto było to wszystko budować! Oczywiście chodzi mi tu o FAM ! Dziewczyny rozmawialy ze mną ...chociaż tak naprawdę mogły sie o...! Niestety nie czuje satysfakcji,bo nie o to mi chodziło . Jedno wiem,nie można oczekiwać od ludzi tego ,czego oczekuje sie od siebie. nie ma ludzi doskonałych ...mysle tu o sobie! Czuje sie zle z tym,ze zrobiłam przykrość i pochopnie ocenilam osoby,których nawet nie znałam . Oparlam sie na suchych faktach...a to chyba za mało ! Przepraszam i dziekuje Wam! Podjeliscie temat i to jest bardzo ważne,moze pozwoli nowym osobom wejść z pomysłami i inicjatywami,moze pozwoli obecnym ,zastanowić sie co sie stało i dlaczego coś wyszlo nie tak...

Izabella Dobrosz 
Moderator

Pomogła: 10 razy
Wysłany: Pią 18 Sty, 2013 18:44   

to ja napiszę coś od siebie

w ogóle nie rusza mnie to co tutaj zostało napisane, dla mnie oczywiste jest że prędzej czy później znajdzie się ktoś komu nie podoba się to jak to funkcjonuje, ale prawda jest taka że jak chce coś zmienić to zapraszamy...

nasze maile, telefony i nazwiska są publicznie znane jak ktoś chce nam pomóc radą i zrobić coś dobrego to zawsze można do nas zadzwonić zamiast się wywnętrzać na forum publicznym i szkodzić tylko dlatego że komuś coś się wydaje...
jeśli coś pojawia się w internecie to już na zawsze tam pozostaje i warto o tym pamiętać

nigdy nie robiłyśmy i nie zrobimy żadnego castingu, w fundacji pracują tylko osoby które same tego chcą i są samodzielne w pracy nie potrzebują głaskania po głowie i oklasków. Tutaj nikt nie wydaje poleceń, nie ma szefa i podwładnych. To że pomoc jet potrzebna to chyba oczywiste, ale nie chodzi o dobre rady tylko o zakasanie rękawów.

co jest do zrobienia i kogo potrzebujemy:
- nowa strona internetowa
- zawsze potrzebne są osoby z umiejętnościami obróbki zdjęć, robienia grafik, banerków itp.
- osoby do robienia ogłoszeń
- osoby które mają pomysły na pozyskanie funduszy

Sayrel 
Weteran Malamut

Wysłany: Pią 18 Sty, 2013 18:54   

[quote="Izabella Dobrosz"]
- zawsze potrzebne są osoby z umiejętnościami obróbki zdjęć, robienia grafik, banerków itp.
[quote]

Podobnoz, ze sie tylko czepiam - wiec pozwole sie odniesc.

ad. 1
W ciagu ostatnich 3 lat kilka razy proponowalam FAM zrobienie nowej strony -
Fundacja nie byla zainteresowana. Dodam, ze oczywiscie w ramach wolonariatu.

ad.2
Wydaje mi sie, ze na moja pomoc w tej kwestii zawsze mozna bylo liczyc. I zwykle robie to - jak ktos mi napisze o takiej potrzebie.

Dodam dla niewtajemniczonych, ze zajmuje sie tym zawodowu i wiem jak robic jedno i drugie.

Oczywiscie fajnie jak znajde sie inne osoby o takich mozliwosciach:)
Ostatnio zmieniony przez Sayrel Pią 18 Sty, 2013 19:41, w całości zmieniany 1 raz  

Diesel 
Moderator

Pomogła: 4 razy
Wysłany: Pią 18 Sty, 2013 19:40   

szkielet strony został zrobiony. Miałyśmy to skończyć z Raptor żeby odciążyć budowniczego tego co jest. Ale tam sporo pracy zostało.

Raptorowa też jękoliła że nasza strona taka paskudna i że trzeba zrobić. Ale sprawy w domu, zawodowe, adopcja Freyki, święta.... cała masa rzeczy się nałożyła (i z jej i z mojej strony) i wyszło że sprawa nie jest wcale taka prosta.

że tak powiem: robim co możem.....
Ostatnio zmieniony przez Diesel Pią 18 Sty, 2013 19:43, w całości zmieniany 1 raz  

Izabella Dobrosz 
Moderator

Wysłany: Pią 18 Sty, 2013 21:29   

[quote="Sayrel"][quote="Izabella Dobrosz"]
Cytat:

Podobnoz, ze sie tylko czepiam - wiec pozwole sie odniesc.

ad. 1
W ciagu ostatnich 3 lat kilka razy proponowalam FAM zrobienie nowej strony -
Fundacja nie byla zainteresowana. Dodam, ze oczywiscie w ramach wolonariatu.

ad.2
Wydaje mi sie, ze na moja pomoc w tej kwestii zawsze mozna bylo liczyc. I zwykle robie to - jak ktos mi napisze o takiej potrzebie.

Dodam dla niewtajemniczonych, ze zajmuje sie tym zawodowu i wiem jak robic jedno i drugie.

Oczywiscie fajnie jak znajde sie inne osoby o takich mozliwosciach:)

To ja w takim razie ponawiam prośbę o ulotkę o sterylizacji :)

Sayrel 
Weteran Malamut

Wysłany: Sob 19 Sty, 2013 13:04   

Izabella Dobrosz napisał/a:

To ja w takim razie ponawiam prośbę o ulotkę o sterylizacji :)

Przeslij mi prosze na maila jaka zmiane tam potrzebujesz.
Bo pamietam, ze kiedys o tym pisalam, ale ja zapomnialam.
Pliki mam - bo znlazlam.

Cynthia 
Weteran Malamut

Wysłany: Pon 21 Sty, 2013 00:48   

Mnie się strona podoba, bo jest prosta... Może poprawiona będzie lepsza ;) Ale jest nieaktualna, bo widzę Freyę w zaginionych. Może potrzeba kogoś do aktualizowania?

Chciałam właśnie spytać czego potrzebujecie, ale widzę że już jest to ładnie wypisane. Był gdzieś chyba temat dla chętnych, który chcą ogłaszać. Dla bannerkowców chyba nie było nic. Może trzeba posegregować rodzaje pomocy, zebrać ludzi w grupy i niech się ze sobą komunikują. A może już tak jest?
Zastanowię się czy mogę jakoś pomóc (bo to co mogłabym robić czyli ogłoszenia wydaje się tak nudne i żmudne, że jak czasem muszę, to zwlekam tygodniami).
Kiedyś spontanicznie zaczęłam blog, kilka osób tam pisało, ostatnio trochę mniej, sama nie umiem tak pięknie pisać, mam więc nadzieję, że autorów (a właściwie autorek, bo tylko dziewczyny piszą) nigdy nie zabraknie i jakoś to się będzie kręcić. Tym bardziej, że jedna adopcja dzięki wpisowi Asi była.
FAM musi istnieć, bo robi niesamowicie dobrą robotę. :salut: Myślę, że najważniejsze jest, żeby psy jak najszybciej kiedy to już jest możliwe znajdywały domy. Dlatego myślę o ogłoszeniach.

kachul 
Weteran Malamut

Pomogła: 8 razy
Wysłany: Pon 21 Sty, 2013 06:23   

Cynthia napisał/a:

Zastanowię się czy mogę jakoś pomóc (bo to co mogłabym robić czyli ogłoszenia wydaje się tak nudne i żmudne, że jak czasem muszę, to zwlekam tygodniami).

Jeśli wybierzesz sobie 2-3 portale na które będziesz wrzucać psy mając gotowy tekst i wybrane zdjęcia powinno Ci to zając 10 max 15 min dziennie. Może to i nudne i żmudne ale przez te kilkanaście minut ciężko się zdążyć zacząć nudzić :)

Irga 
Baby malamut

Wysłany: Pon 21 Sty, 2013 07:13   

Iza napisała ...w ogóle mnie nie rusza co tu jest napisane...a szkoda ,bo moze nie trzeba by było pisać! Nie było by tego ,gdyby nie było takiej potrzeby...opieszałość jest tez naganna Izo! Trochę pokory! Na moim przykładzie mogę powiedzieć ...można szybko i sprawnie...a komunikacja jest najważniejsza. Juz widać ,ze dziewczyny maja pomysły i trzeba sie cieszyć i to uszanować ! Pozdrawiam Irena

Irga 
Baby malamut

Wysłany: Pon 21 Sty, 2013 07:14   

:flower:
Ostatnio zmieniony przez Irga Pon 21 Sty, 2013 07:19, w całości zmieniany 1 raz  

Diesel 
Moderator

Pomogła: 4 razy
Wysłany: Pon 21 Sty, 2013 08:52   

oj droga Irgo...

Cynthia - blog to był genialny pomysł. Nawet jeżeli teraz trochę obumarł (ja też nie potrafię tak ładnie pisać) ale jednak jest. Np ja na każdej jednej wizycie przedadopcyjnej (czy to AM czy SH) dodaję go do listy literaturowej :)

Ad strony to właśnie to jest problem że ona jest okropnie trudna do edycji. Projekt nowej już jest i zapewniam że jest cudny ;) Ale na wersje końcową niestety trzeba będzie jeszcze troszkę poczekać.

Izabella Dobrosz 
Moderator

Wysłany: Pon 21 Sty, 2013 09:01   

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

nie mam się czego wstydzić

Odpowiedz do tematu