Strona Główna Forum Rasy Alaskan Malamute
forum miłośników i posiadaczy Alaskan Malamute

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
Malamut zostaje w domu
Autor Wiadomość
Romano 
Baby malamut

Wysłany: Śro 22 Maj, 2013 17:52   Malamut zostaje w domu

Witam, sprzedaliśmy dom i ze względu wyjazdu za granice nie mozemy zabrac naszej kochanej sunii ,nowi właściciele chcą nasza 4 letnia malamutkę wraz z domem.Dobrze ze zostanie w swoim domu na swoim podwórku z dobrymi ludźmi. Chcemy jak najbardziej zminimalizować tęsknotę do nas i chcemy zeby nowi właściciele przebywali z nami kilka dni , zostawili swoje rzeczy do obwachania i zapoznania sie z zapachem przez naszą sunię.Czy ktoś ma jakieś doświadczenie i wskazówki co robić w takiej sytuacji aby przyzwyczaić psa do nowych właścicieli?

araman 
Moderator

Pomogła: 9 razy
Wysłany: Śro 22 Maj, 2013 19:27   

Najważniejsze, żeby zapoznali sie ze specyfika rasy. Niech zaloguja sie na forum to pomożemy im w ogarnięciu malamciej panienki. Proszę podać na pw kontakt do siebie wówczas podeslemy go naszym kieleckim właścicielom północniaków, do których b edą sie mogli zwrócić o pomoc.

Romano 
Baby malamut

Wysłany: Czw 23 Maj, 2013 11:35   

Rasę poznali z opisu z internetu i od nas, mamy nadzieje ze sunia sie przestawi na nowych właścieli w miarę bezboleśnie. My pozostajemy z nimi w kontakcie także mogą liczyć na nasza pomoc cały czas.

kaska_823 
Baby malamut
kaska_823

Wysłany: Pon 27 Maj, 2013 10:18   

dla mnie takie rzeczy są niedopuszczalne...!!!

NIE JEST PRZYJACIELEM TEN,KTO NIGDY NIM NIE BYŁ!!!

nigdy w żadnym wypadku nie pozostawiłabym przyjaciela!!!

Marzena 
Weteran Malamut
Marzena

Pomogła: 4 razy
Wysłany: Śro 05 Cze, 2013 18:04   

Romano napisał/a:
nowi właściciele chcą nasza 4 letnia malamutkę wraz z domem

poważnie? to takie rzeczy się jeszcze zdarzają? chwała tym ludziom :)

kaska_823, proszę, powinaś się cieszyć szczęściem suni. w życiu bywa różnie, trudno i podróżnie i nie zawsze człowiek może pozwolić sobie aby mieć wszystko.

kaska_823 
Baby malamut
kaska_823

Wysłany: Śro 05 Cze, 2013 18:37   

Miałam straszne problemy ostatnio i niestety zmieniłam 3 miesiące temu sąsiądów,a nie przyjaciela...

Teraz jesteśmy szczęśliwi (ja z rodzinką no i nasza sunia),a sąsiedzi i właścicielka mieszkania starali się jak mogli bym oddała z powrotem psa tam,skąd go wzięłam.

Wydaje mi się,że jak komuś zależy to zawsze znajdzie jakieś rozwiązanie.Przykro mi,ale dla mnie pies jest członkiem rodziny...wyobrażacie sobie ,żeby Wasza druga połówka oddała was nie wiadomo dokąd ,bo życie nie układa się godziwie???????Przecież to paranoja!!!

arcana81 
Senior Malamut
Wilk stepowy

Pomogła: 2 razy
Wysłany: Śro 05 Cze, 2013 19:13   

kaska_823, nie porównuj psa do człowieka mimo wszystko... Rozumiem, że pies to członek rodziny i stworzenie za które jesteśmy odpowiedzialni, ale jednak czasem bywa tak, że nie możemy zapewnić psu takich warunków, jakich potrzebuje. Czasem po prostu jest lepiej dla psa znaleźć mu nowy dom, nowych właścicieli...
Ja osobiście nie wyobrażam sobie takiej sytuacji, ale wiem też, że życie potrafi napisać na prawdę wredny scenariusz, dlatego nie osądzałabym tak pochopnie.

kaska_823 
Baby malamut
kaska_823

Wysłany: Czw 06 Cze, 2013 06:05   

...bo najłatwiej pozbyć się psa...najwygodniej...

bunio 
Baby malamut
Malamucia Przystan

Wysłany: Czw 06 Cze, 2013 16:03   

Wracając do adopcji, u nas przebiegła ona (wzięliśmy 5 letnią suczkę) dość brutalnie, ale dzieki temu też spokojnie. Był jeden wspólny spacer z poprzednimi właścicielami na którym od połowy ja już miałem smycz. Potem prosto do nowego domku.

Sunia nie wyła i nie teskniła, jendak przyjęliśmy zasadę, że nie widziała się ponownie z starymi właścicielami. Tylko ja ich spotykałem i podrzucałem zdjęcia. Nie było dzieki temu ani kłopotów z jedzeniem ani tesknotą. Szybko zaskarbiliśmy sobie jej zaufanie i przyjaźń w stadzie :mrgreen:

bunio 
Baby malamut
Malamucia Przystan

Wysłany: Czw 06 Cze, 2013 16:06   

Powodzenia z waszą przeprowadzką oraz adopcją nowych właścicieli po psim domem :grin:
Ostatnio zmieniony przez bunio Czw 06 Cze, 2013 16:07, w całości zmieniany 1 raz  

Pawel_OSiR 
Baby malamut

Wysłany: Pon 11 Lis, 2013 12:25   

Witam serdecznie Pani Marzeno interesuje mnie jako kierownika OSiR w Dusznikach Wielkopolskich przygotowanie biegu cyklu Canicrossu w Dusznickich Lasach. Bardzo proszę o jakieś informacje czy byliby Państwo chętni na udział w takich zajęciach i jakie warunki trzeba by spełnić z kim rozmawiać pozdrawiam serdecznie

araman 
Moderator

Pomogła: 9 razy
Wysłany: Pon 11 Lis, 2013 17:02   

Witam, reprezentuje Fundację Adopcje Malamutów, poproszę o adres mailowy na pw do kontaktu lub maila na kontakt@adopcjemalamutow.pl

Odpowiedz do tematu